Caroline Wettergreen fikk Equinors store kulturpris!

Vår eminente sopran Caroline Wettergreen er tildelt Equinors store kulturpris på kr. 1 million!

Som våre medlemmer vet, har vi presentert Caroline som Månedens Portrett, og vi har hele tiden hevdet at hun vil bli stor også internasjonalt.  Og det er hun allerede i full gang med; hun er etterspurt av bl.a. Staatsoper München og Glyndebourne.  Operaturkomitéen planlegger tur til Glyndebourne i slutten av juli neste år for å høre henne i en av hennes glansroller, Nattens Dronning i Tryllefløyten.

Les mer om dette på «Ballade.no».

Caroline-Wettergreen-foto-Erik-Berg
Foto: Erik Berg

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s