TORNEROSE

Denne ballettforestillingen er Operaklubbens siste denne sesongen.  Vi håper at flest mulig av våre medlemmer finner veien hit.  Forestillingen begynner kl. 15:00 !!

Vi kan love en storslått oppførelse.

Medlemsmøtet etter forestillingen har vi dessverre måttet avlyse.

Etter forestillingen vil noen av oss gå over til ToscaBare i Thon Hotel Opera og alle medlemmer inviteres til å slå følge dit i en lys sommerkveld

Her er noe av hva DNO&B skriver om forestillingen i sitt programhefte:

Tornerose-Nasjonalballetten-Operaen00

Tornerose er en av de store klassikerne i ballettrepertoaret. Helt siden premieren i St. Petersburg i 1890 har den dansende prinsessen fortryllet og fengslet publikummere over hele verden. Eventyret om prinsessen som sover i hundre år, Tsjajkovskijs nydelige musikk og klassisk ballett i storslått keiserlig stil ser ut til å være en uslåelig kombinasjon.

Og Nasjonalballettens Tornerose gjøres stort. 3200 kvadratmeter med malte scenetepper og 1768 meter med tyll er noe av det som skal få deg til å miste pusten. For ikke å nevne vakker klassisk ballett med krevende trinn og kombinasjoner. Sistnevnte er noe av det som gjør hovedrollen til en av ballettverdenens mest omtalte og utfordrende. Historiens ballettlegender har alle danset rollen som Aurora, og nå skal Nasjonalballettens stjerner igjen gjøre henne levende.

Koreografi:  Marius Petipa, enkelte innslag av Cynthia Harvey og Janek Schergen
Musikk:  Peter Tsjajkovskij
Scenografi og kostymer:  Sandra Woodall
Lysdesign:  Kristin Bredal

For mer informasjon om forestillingen anbefaler vi hjemmesiden til DNO&B:  www.operaen.no

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s