VELLYKKET MEDLEMSKVELD I OPERAKLUBBEN

Onsdag 10. april 2013 arrangerte Operaklubben en medlemskveld hvor Operasjefen Per Boye Hansen var invitert til å informere om operaprogrammet sesongen 2013/14.   Dette var en unik mulighet for våre medlemmer til å få en sniktitt på tilbudet for neste operasesong. Dette sesongsprogrammet ble først offentliggjort torsdag 11. april på en pressekonferanse i DNO&B.

For Operaklubbens medlemmer har vi valgt ut følgende opera- og ballettforestillinger:

1.         Figaros bryllup (O) – lørdag 21.9.2013 kl. 18:00

2.         Le Grand Macabre (O) – lørdag 5.10.13 kl. 18:00

3.         Hoffmanns eventyr (Op) – mandag 9.12.2013 kl. 19:00

4.         Alcina (O) – lørdag 25.1.14 kl. 18:00

5.         Onegin (B) lørdag 15.3.2014 kl 18:00

6.         Don Giovanni (O) – lørdag 5.4.14 kl 18:00

7.         Den Flyvende Hollender (O) – fredag 13.6.14 kl. 19:00

Husk at Operaklubbens abonnement skal fornyes elektronisk denne gang.  Se anvisinger i det informasjonsskriv du har fått i posten for noen uker siden.  Merk at medlemskontingenten denne gang ikke er inkludert i abonnementsprisen, men må betales separat.  Se giroblanketten vedlagt informasjonsskrivet fra DNO&B datert 12. mars 2013. Operaklubbens abonnement forutsetter at medlemskontingenten blir betalt.

Til denne medlemskvelden hadde vi også invitert til en minikonsert der sopranen Birgitte Christensen og barytonen Håvard Stensvold sang arier og duetter fra La Traviata, Simon Boccanegra og Don Giovanni akkompagnert av Tore Dingstad.

Medlemskvelden hadde lokket mer enn 90 medlemmer til formidlingssenteret i DNO&B denne kvelden.

2 kommentarer om “VELLYKKET MEDLEMSKVELD I OPERAKLUBBEN”

  1. Først. Takk til Operasjefen og dere for en spennende sesong 2013/14. Har vært litt bekymra for at operaen skal bli et reint museum. Operasjefen presenterer noe som peker mot vår tid og det er spennende. Har stor tro på at det blir enda bedre framover. Håper på mer norsk samtidsopera, men det tar vel tid.
    Nedensfor fyller jeg ut e-postadresse m.m. Husker ikke om jeg har gjort det før, men det skader vel ikke å sikre seg.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut / Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut / Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut / Endre )

Google+-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google+ konto. Logg ut / Endre )

Kobler til %s